Meciuri

Grupa A

Vineri, 11 iunie

Meciul 1: Africa de Sud - Mexic (meciul de deschidere al competiţiei, Johannesburg/Soccer City, ora locală 16.00);

Meciul 2: Uruguay - Franţa (Cape Town, ora locală 20.30).

Miercuri, 16 iunie

Meciul 17: Africa de Sud - Uruguay (Pretoria, ora 20.30).

Joi, 17 iunie

Meciul 18: Franţa - Mexic (Polokwane, ora 20.30).

Marţi, 22 iunie

Meciul 34: Franţa - Africa de Sud (Bloemfontein, ora 16.00);

Meciul 33: Mexic - Uruguay (Rustenburg, ora 16.00).

Grupa B

Sâmbătă, 12 iunie

Meciul 3: Argentina - Nigeria ((Johannesburg/Ellis-Park, ora 16.00);

Meciul 4: Coreea de Sud - Grecia (Port Elizabeth, ora 13. 30).

Joi, 17 iunie

Meciul 19: Grecia - Nigeria (Bloemfontein, ora 16.00);

Meciul 20: Argentina - Coreea de Sud (Johannesburg/Soccer City, ora 13.30)

Marţi, 22 iunie

Meciul 35: Nigeria - Coreea de Sud (Durban, ora 20.30);

Meciul 36: Grecia - Argentina (Polokwane, ora 20.30).

Grupa C

Sâmbătă, 12 iunie

Meciul 5: Anglia - SUA (Rustenburg, ora 20.30).

Duminică, 13 iunie

Meciul 6: Algeria - Slovenia (Polokwane, ora 13.30).

Vineri, 18 iunie

Meciul 22: Slovenia - SUA (Johannesburg/Ellis-Park, ora 16.00);

Meciul 23: Anglia - Algeria (Cape Town, ora 20.30).

Miercuri, 23 iunie

Meciul 38: SUA - Algeria (Pretoria, ora 16.00);

Meciul 37: Slovenia - Anglia (Port Elizabeth, ora 16.00).

Grupa D

Duminică, 13 iunie

Meciul 7: Germania - Australia (Durban, ora 20.30)

Meciul 8: Serbia - Ghana (Pretoria, ora 16.00);

Vineri, 18 iunie

Meciul 21: Germania - Serbia (Port Elizabeth, ora 13.30).

Sâmbătă, 19 iunie

Meciul 24: Ghana - Australia (Rustenburg, ora 16.00).

Miercuri, 23 iunie

Meciul 40: Australia - Serbia (Nelspruit, ora 20.30);

Meciul 39: Ghana - Germania (Johannesburg/Soccer City, ora 20.30).

Grupa E

Luni, 14 iunie

Meciul 9: Olanda - Danemarca (Johannesburg/Soccer City, ora 13.30);

Meciul 10: Japonia - Camerun (Bloemfontein, ora 16.00).

Sâmbătă, 19 iunie

Meciul 25: Olanda - Japonia (Durban, ora 13.30);

Meciul 26: Camerun - Danemarca (Pretoria, ora 20.30).

Joi, 24 iunie

Meciul 44: Camerun - Olanda (Cape Town, ora 20.30);

Meciul 43: Danemarca - Japonia (Rustenburg, ora 20.30).

Grupa F

Luni, 14 iunie

Meciul 11: Italia - Paraguay (Cape Town, ora 20.30).

Marţi, 15 iunie

Meciul 12: Noua Zeelandă - Slovacia (Rustenburg, ora 13.30).

Duminică, 20 iunie

Meciul 27: Slovacia - Paraguay (Bloemfontein, ora 13.30);

Meciul 28: Italia - Noua Zeelandă (Nelspruit, ora 16.00).

Joi, 24 iunie

Meciul 42: Paraguay - Noua Zeelandă (Polokwane, ora 16.00);

Meciul 41: Slovacia - Italia (Johannesburg/Ellis-Park, ora 16.00).

Grupa G

Marţi, 15 iunie

Meciul Coasta de Fildeş - Portugalia (Port Elizabeth, ora 16.00);

Meciul 14: Brazilia - Coreea de Nord (Johannesburg/Ellis-Park, ora 20.30).

Duminică, 20 iunie

Meciul 29: Brazilia - Coasta de Fildeş (Johannesburg/Soccer City, ora 20.30).

Luni, 21 iunie

Meciul 30: Portugalia - Coreea de Nord (Cape Town, ora 13.30).

Vineri, 25 iunie

Meciul 46: Coreea de Nord - Coasta de Fildeş (Nelspruit, ora 16.00);

Meciul 45: Portugalia - Brazilia (Durban, ora 16.00).

Grupa H

Miercuri, 16 iunie

Meciul 15: Honduras - Chile (Nelspruit, ora 13.30);

Meciul 16: Spania - Elveţia (Durban, ora 16.00).

Luni, 21 iunie

Meciul 31: Chile - Elveţia (Port Elizabeth, ora 16.00);

Meciul 32: Spania - Honduras (Johannesburg/Ellis-Park, ora 20.30).

Vineri, 25 iunie

Meciul 48: Elveţia - Honduras (Bloemfontein, ora 20.30);

Meciul 47: Chile - Spania (Pretoria, ora 20.30).