Stiri

Adriano, ales pentru a treia oară cel mai slab jucător al anului în Serie A

Atacantul brazilian Adriano, de la AS Roma, a fost ales luni pentru a treia oară în carieră Bidonul de Aur, trofeu acordat de fani celui mai slab fotbalist al anului din Serie A, informează Reuters.

Seongnam Ilhwa va juca cu Inter in semifinala Campionatului Mondial al cluburilor

Ieri, la Abu Dhabi, în Zayed Sports City, s-a desfăşurat ultimul sfert de finală din cadrul Campionatului Mondial al cluburilor.

Galatasaray - Genclerbirligi 0-2. Hagi in pericol

Echipa antrenată de românul Gheorghe Hagi, Galatasaray Istanbul, a suferit o nouă înfrângere ieri seară, 0-2 cu Genclerbirligi. Galata rămâne la 16 puncte în spatele liderului Trabzonspor, care are un meci puţin disputat.

Fiorentina pierde la Udinese

Fiorentina, cu Adrian Mutu toate minutele pe teren, a pierdut cu 2-1 partida disputata in deplasare cu Udinese (etapa XVI din Serie A). Au marcat Armero (63') si Di Natale (80') pentru gazde, respectiv Santana (31') pentru formatia Viola.

Napoli a învins Genoa

Napoli, adversara de miercuri a Stelei din ultimul meci al grupelor Europa League la fotbal, a reuşit, sâmbătă, o victorie în deplasare, cu Genoa, cu scorul de 1-0.

Mazembe - Pachuca 1-0 în sferturile de finală ale Campionatului Mondial al cluburilor

Astăzi, la Abu Dhabi, a avut loc primul sfert de finală de la Campionatul Mondial al cluburilor.

Independiente Buenos Aires a câştigat Copa Sudamericana

Argentinienii de la Independiente Buenos Aires au câştigat aseară Copa Sudamericana, după o finală cu brazilienii de la Goias.

Razvan Rat face parte din echipa saptamanii

Ca urmare a prestatiei extraordinare din ultimul meci al grupelor Ligii Campionilor, fundasul roman Razvan Rat a fost ales de catre UEFA in echipa saptamanii, in baza voturilor unor experti si ale fanilor.

FC Barcelona va afişa numele unui sponsor pe tricouri

FC Barcelona a vândut, pentru prima oară în istoria clubului, spaţiul publicitar de pe tricourile echipei.

Mutu se lasa de fotbal peste trei ani

Adrian Mutu a declarat, pentru publicaţia italiană "La Nazione", că Fiorentina i-a propus prelungirea contractului pe o perioadă de cinci ani. Cu toate acestea, atacantul român se gândeşte să agaţe ghetele în cui peste trei sezoane.